Anasayfa / Güncel / Dersim Hozat’ta coşkulu seçim bürosu açılışı

Dersim Hozat’ta coşkulu seçim bürosu açılışı

DERSİM- Dersim’de Devrimci Güç Birliği’nin seçim çalışmaları ilçelerde ve merkezde sürüyor. Bugün merkez ve ilçe belediye eşbaşkan adayları ile HDP milletvekili Kemal Bülbül ve Hozat halkının katılımıyla seçim irtibat bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

İlk olarak zılgıtlar, alkışlar ve davul-zurna eşliğinde bir yürüyüş de gerçekleştirilerek seçim irtibat bürosunun önüne varıldı. Burada konuşma gerçekleştiren HDP milletvekili Kemal Bülbül, HDP’ye yönelik artan gözaltı ve tutuklama terörüne vurgu yaptı. Devrimci Güç Birliği’nin de önemini ifade eden Bülbül, “bu tarihin adıdır, Seyit Rızadır, bu tarihin adı, Zarifedir, Mazlumdur, İbrahimdir, biz bu tarihi yaşatmak zorundayız” dedi.

Bülbül’ün ardından Hozat Yeni Demokrat adayı Nesimi Ataş bir konuşma gerçekleştirerek, yaratılmak istenen korku kültürüne boyun eğmeyeceklerini ifade etti. “Bizim onlardan farkımız, halka bakışımızdır” diyen Ataş konuşmasını, Zazaca kitleyi selamlayarak konuşmasını sonlandırdı. Dersim merkez belediye eşbaşkan adayı ve Hozat belediye eşbaşkan adayı İlknur Doğan’ın halkı selamlamasının ardından, seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

Büro açılışının ardından kitlesel bir şekilde esnaf ziyaretleri gerçekleştirilerek, Hozat Yeni Demokrat adayı Nesimi Ataş’a oy istendi.