Anasayfa / Güncel / Partizan’dan çağrı: Gazi, isyanın sönmeyen meşalesidir

Partizan’dan çağrı: Gazi, isyanın sönmeyen meşalesidir

HABER MERKEZİ- 12 Mart 1995 yılında kontrgerilla güçlerince yapılan Gazi Katliamı vesilesiyle Partizan’ın yapmış olduğu çağrıyı paylaşıyoruz;

“GAZİ, İSYANIN SÖNMEYEN MEŞALESİDİR !

Faşist-Kemalist TC devletinin imha, inkar ve asimilasyon politikaları devam ediyor. Gazi Mahallesi’nde 12 Mart 1995 yılında kontrgerilla  aracılığıyla, içerisinde alevilerin de bulunduğu 3 kahvehane ve 1 pastane taranmış,  alevi dedesi Halil Kaya katledilmiş, onlarca kişi de yaralanmıştı. Ayaklanan mahalle halkının üzerine ateş açılmış, 18 kişi katledilmişti. Faşist TC devleti bugün de T. Kürdistanı’nda katliamlarına ve ablukalarına devam etmektedir.

Gazi halkı 24 yıl önce onuruna sahip çıktı ve direnişi seçti. Bugün sömürü düzeni ve onun temsilcileri, işçi- emekçi kitleleri siyasal baskı ve terör altına almak istiyor. Bizler bu ülkenin devrimci güçleri olarak dün olduğu gibi bugün de MİT, CIA, kontrgerilla devletinin ezilen halklar üzerinde estirdiği inkar ve imha politikaları ve işçi-emekçi halkına dönük saldırıları karşısında sessiz kalmayacağımızı sokaklara çıkıp hesap soracağımızı buradan birkez daha ilan ediyoruz.

“Bugün Gazi ve Ümraniye şehitlerini anmak,  katliamları unutmadığımızı, unutturmayacağımızı haykırmak ve sömürü düzenine karşı açtığımız savaşta kavga bayrağını yere düşürmeyeceğimizi ilan etmek için alanlardayız”

Tüm halkımızı 12 Mart Salı günü saat 10.00’da Gazi Cemevi önünde toplanıp, şehitlerimize sahip çıkmaya, saflara çağırıyoruz.

GAZİ ve ÜMRANİYE KATLİAMLARINI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

PARTİZAN”